O mně

Srdcem i duší cestovatel.

Po maturitě jsme s klukama ze střední jeli na léto pracovat do Skotska, stejně tak i další rok. Cestování mi přirostlo k srdci a tak jsem se při studiu VŠ vydal na půlroční studia na Taiwanu, krom tohohle krásného ostrova jsem procestoval Thajsko, Laos, Kambodžu a kousek Číny.

A jelikož mi i Asie přirostla k srdci, vrátil jsem se o rok později do Nepálu a po zemi přejel do Severní Indie. Po státnicích jsem strávil léto v resortu v USA a procestoval parky na západě země.

Po návratu jsem musel vyřešit, jak budu moci dále cestovat, dělat co mě baví, dělat něco, co má smysl a uživit se tím. Začal jsem tedy pracovat jako průvodce pro CK Alvarez, snažím se ostatním zprostředkovávat to hezké, co na cestování vidím. Podíval jsem se také na Srí Lanku, Maledivy, do Vietnamu, Myanmaru, Mongolska, Ruska, procestoval další oblasti v Číně, či Laosu. Nedávno jsem navštívil Arménii a Gruzii.

V Nepálu jsem ušel trek kolem Annapuren a dostal se do 5416 metrů nad mořem, v Gruzii jsem se neúspěšně pokusil vylézt na horu Kazbeg, abych o týden pozděij úspěšně zdolal Elbrus s 5642 metry. Často cestuji stopem, spím venku, ve stanu, nebo u místních, není mi třeba velký komfort a spíše než památky ctím setkání s lidmi a zážitky, na které člověk nezapomene.

A co je v plánu dále? Velká cesta Jižní Amerikou!