O mně

Srdcem i duší cestovatel.

Poprvé jsem se do světa vydal po maturitě do Skotska, kam jsem si jel vydělat sbíráním malin a peníze utratit na cestách.Další rok jsem projel Černou Horu a prostopoval Rakousko. Život mi pravděpodobně změnilo půlroční studium na Taiwanu, krom tohohle krásného ostrova jsem procestoval Thajsko, Laos, Kambodžu a kousek Číny.

A jelikož mi i Asie přirostla k srdci, vrátil jsem se o rok později do Nepálu, obešel Anapurny a po zemi přejel do Severní Indie. Po státnicích jsem strávil léto v resortu v USA a procestoval parky na západě země.

Měl jsem po škole, a tak jsem jako mnoho mladých přemýšlel, co se životem. Vidina práce, která mě bude naplňovat, bude mít smysl a budu při ní moci cestovat se sešla s nabídkou jet jako průvodce zájezd na Srí Lanku. Následovaly zájezdy další a další, až jsem u tohohle povolání zůstal.

Díky své nové práci jsem se podíval do Myanmaru, Vietnamu, Mongolska, Jordánska, Jižní Ameriky. Ostatním se na svých cestách snažím zprostředkovat to hezké, co na cestování vidím.

V Nepálu jsem ušel trek kolem Annapuren a dostal se do 5416 metrů nad mořem, v Gruzii jsem se neúspěšně pokusil vylézt na horu Kazbeg, abych o týden pozděij úspěšně zdolal Elbrus s 5642 metry. O rok později mi bylo dovoleno vylézt nejvyšší bod Ekvádoru, Chimborazo, s 6268 metry.

V Číně jsem se několik týdnů učil tai chi v klášteře v horách, v Mongolsku jsem žil s nomády, v Kolumbii jsme s kamarádem koupil auto a přejel Ekvádor a Peru a zrovna se dostal do Bolívie.